Grybelinė pėdos infekcija: pagrindiniai ligos simptomai ir gydymas

grybelinė pėdos infekcija – viena iš labiausiai paplitusių grybelinių infekcijų rūšių ant žmogaus odos. Kojos grybelio simptomai yra sausa oda, sudirgęs sudirginimas, įtrūkimai kojų odoje ir lupimasis. Iki praėjusio amžiaus vidurio beveik kiekvienas Žemės gyventojas sirgo šia liga, tačiau šeštajame dešimtmetyje gydytojai paskelbė karą prieš grybelinę infekciją, kuris vis dar vyksta.

Pagrindinės priežastys

Visų pirma, pėdų grybelinės infekcijos yra susijusios su patogeninių grybelių aktyvacija. Tai pelėsiniai grybeliai ir dermatofitai, kurie, nukritę ant odos, sukelia ligas. Grybelinė infekcija atsiranda anksčiau ar vėliau, ir tai yra faktas.

Iš esmės patogeniniai grybeliai kolonizuoja mūsų odą nuo pat gimimo, tačiau kai kurie veiksniai provokuoja jų aktyvią veiklą.

Paprastai infekcija pasireiškia viešoje vietoje, tai gali būti batų parduotuvė, kur dažnai matuojama avalynė, baseinas, paplūdimys, vonia. Be to, pakanka patekti į pedikiūro saloną, esant nepakankamam dezinfekavimo laipsniui, ir garantuojama grybelinės infekcijos atsiradimas.

Kitas veiksnys, apimantis grybelinės pėdos infekcijos aktyvavimą, yra paprasta odos trauma, tai leidžia sporoms prasiskverbti į odos sluoksnius ir pradėti augti.

Taip pat verta paminėti sutrikusią kraujotaką, lėtinius negalavimus ir, žinoma, organizmo imuninės gynybos sumažėjimą.

Drėgna aplinka visada yra ideali grybelinei infekcijai pėdų srityje plėsti, todėl rizikos zonoje visi, kurie gausiai prakaituoja.

Vaikams grybelinės pėdos infekcijos praktiškai nėra dėl dviejų priežasčių:

 • Vaiko prakaite vyksta rūgštinė reakcija, ir ši mirtis panaši į grybelinę infekciją;
 • Oda pakeičiama daug greičiau nei suaugusiajam, ir tai tiesiog nesuteikia laiko grybeliui įsitvirtinti ir vystytis odoje.

Pėdos grybelinės infekcijos simptomai

Deja, dauguma pacientų, kuriems būdingas aukštas kraujospūdis, suvokia pirmuosius mikozės simptomus. Na, o kai grybelinė infekcija užauga nepadoriu dydžiu, su ja kovoti daug sunkiau.

Mes pabrėžiame pagrindinius grybelinės pėdos infekcijos simptomus:

 • Žvynelinė forma. Oda pradeda luptis pėdų šonuose. Tuo pat metu nėra sensacijų, yra tik išoriniai rodikliai;
 • Žvynelinė hiperkeratotinė forma. Gleivinis lupimasis prasideda odos raukšlėse, ant pėdos padų oda sutankėja. Pradeda atsirasti įtrūkimai, kurie yra skausmingi ir sukelia stiprų niežėjimą;
 • Intrigiginė forma. Jis būdingas pėdos odos paraudimo atsiradimu su mažais įtrūkimais, kaip taisyklė, tarp pirštų. Visa tai lydi skausmingi pojūčiai ir niežėjimas, kartais gali būti stiprus deginimo pojūtis;
 • Dihidrotinė forma. Išryškėja kaip mažų burbuliukų ant kojų bėrimas, užpildytas skaidresniu skysčiu. Jei procesas nueina toli ir uždegimas pradeda smogti į odą, galimas dangos sričių atsiskyrimas su ryškia erozija. Niežėjimas, deginimas, ne vieninteliai skausmingi simptomai, gali būti karščiavimas.

Kaip gydyti grybelinę pėdos infekciją?

Kuo labiau prasidėjo grybelinė pėdos infekcija ir jos simptomai, tuo daugiau jėgų reikės skirti jos gydymui. Tai visiškai tiksli aksioma, kuri neabejotinai veikia kiekvienu atveju.

Be to, santykiniai gydymo kurso nesėkmės paprastai yra susiję ne su gydytojo klaida ar neteisingu vaistu, o su paciento gydymo kurso pažeidimu. Visų pirma, kalbama apie tai, kad dauguma pacientų tiesiog neužbaigia gydymo, praleidžia arba nepaiso jo vientisumo.

Faktas yra tas, kad net visiškai išgydžius grybelinę infekciją, odą teks gydyti specialiais kremais dar mažiausiai dar dvi savaites.

Norėdamas paskirti gydymo kursą, gydytojas atlieka išsamią mikologinę analizę, o jau remiantis yra skiriami abu vaistai ir jų skyrimo intensyvumas.

Įdomiausia, kad bet kokios pastangos išgydyti grybelinę pėdos infekciją gali būti akimirksniu panaikintos net vieną kartą, nedezinfekuojant batų, nekeičiant kojinių ir apskritai atsitraukiant nuo pagrindinių higienos normų.

Pėdų grybelinėms infekcijoms gydyti galite naudoti specialius šlifavimo pjaustytuvus, kurie yra klinikose. Ir namuose reikia švelniai atsikratyti paveiktos odos kas kelias dienas, po to, kai pėda yra apdorota muilo-sodos tirpalu.

Svarbu nepradėti grybelinės infekcijos pėdų srityje, nes, nepaisant akivaizdaus mikozės saugumo, ji pasireiškia ne tik nemaloniu pėdų kvapu, bet ir niežuliu, skausmu. Tačiau pagrindinis dalykas yra net ne tai, o tai, kad gyvybiškai svarbi pėdos grybelinė infekcija gali sukelti alergiją, kuri sukels dilgėlinę, egzemą ir dermatitą. Kai kuriais atvejais grybelinė infekcija gali sukelti bronchinę astmą. Taigi, kaip matyti iš mikozės vystymosi ir komplikacijų, jokiu būdu neturėtumėte paleisti negalavimų.

Labiausiai teisingas sprendimas yra greita reakcija į pėdų mikozės atsiradimą, tik taip grybelinės pėdos infekcijos gydymas bus sėkmingas, o svarbiausia – jis nepradės nepageidaujamų reakcijų ir kitų ligų vystymosi.

grybelinė pėdos infekcija: simptomai, gydymas, prevencija

Mikozės yra daugybė įvairių formų patogeninių grybų, pavojingų žmonėms ir gyvūnams. Pagrindiniai keliai į organizmą yra pažeistos gleivinės ir oda, sumažėjęs imunitetas, lėtinės ligos, radiacija, steroidų terapija, gydymas citostatikais, medžiagų apykaitos ir hormoniniai sutrikimai. Mikozės pažeidžia vidaus organus, kaulinį audinį ir odą.

Kojų grybelinė infekcija yra viena iš labiausiai paplitusių ligų, kurias sukelia parazitiniai patogeniniai ir sąlygiškai patogeniški Candida ir Trichophyton genties mikroorganizmai. Patekę į odą, jie pradeda aktyviai daugėti, pažeisdami padą, tarpdančius, raukšles, nagus.

Odos įbrėžimai, mikro pažeidimai ar įbrėžimai sukuria palankią aplinką prasiskverbti į įvairius epidermio sluoksnius ir į kraują.

grybelinė pėdos infekcija vienodai veikia odą, nepriklausomai nuo lyties. Tai nepagailėja vaikų ir pagyvenusių žmonių, kurie dėl sumažėjusių organizmo apsauginių funkcijų gali greičiau užsikrėsti ir sunkiau gydyti.

Mikozės priežastys

grybelinei pėdos infekcijai būdingas skirtingas agresyvumas, tai patvirtina jos užkrečiamumas (virulentiškumas). Tikriausiai pastebėjote, kad grupė žmonių, esančių tomis pačiomis sąlygomis, skirtingai reaguoja į infekcijos buvimą. Kai kurie pasireiškia iš karto, kiti serga latentine forma, o dar kiti neserga.

Infekcija grybeline pėdos infekcija vyksta tuo pačiu principu ir, kaip taisyklė, priklauso nuo organizmo apsauginių funkcijų ir kitų ligų buvimo. Paprastai tai yra:

 • susilpnėjęs imunitetas
 • priešvėžinių, antibiotikų ir kitų vaistų, mažinančių organizmo atsparumą, vartojimas
 • įbrėžimai, mikrotraumos
 • ŽIV infekcija
 • nesubalansuota mityba, avitaminozė
 • venų varikozė
 • trofinės opos, erysipelas
 • antiseptinio muilo arba bet kokio kito, kuris pašalina naudingą mikroflorą kartu su odos lipidų sluoksniu, perteklių
 • įvairių medicinos procedūrų metu
 • apsilankymas pedikiūro kambaryje, kur ne visada laikomasi instrumentų sterilizavimo taisyklių
 • vėdinimo trūkumas, didelė drėgmė ir sanitarinių bei higienos normų nesilaikymas.

Apsilankymas baseinuose ir dušuose, voniose, saunose, kūno rengybos klubuose taip pat yra viena pagrindinių pėdų grybelinės infekcijos priežasčių, taip pat vaikščiojimas ant grindų plikomis kojomis ar naudojant kažkieno batus ir asmeninės higienos priemones (skalbinius, rankšluosčius, kosmetiką).

Profesiniai atvejai galimi dėl ilgalaikio kontakto su mikroskopiniais grybeliais. Paprastai tai yra miltų malūnėliai ir darbuotojai, kurie nuolat gyvena prie neapdorotų batų nevėdinamose patalpose arba dirba su pelėsiu.

Veislės ir formos

Mikologai išskiria keturias grybelinės infekcijos formas, kurias sukelia tam tikros rūšies grybeliai:

Tarpdaliniai arba intertiginous, išprovokuotas patogeninių Trichophyton rubrum genties grybelių. Dažniausiai pasitaikanti forma. Paprastai pažeidimas prasideda nuo kojų pirštų, toliau pereinant prie odos raukšlių ir pado. Paveikta pėdų oda gali nulupti, gali atsirasti pūlingų burbuliukų, o ant kulnų – varnalėšų ir gilių įtrūkimų susidarymas.

Žvynelinė hiperkeratotinė forma, sukeltas įvairių grybų Trichophyton mentagrophytes. Jis pradeda pasireikšti vystyklų išbėrimu, lupant pado odą ir susidarant mažiems įtrūkimams, – skausmo ir niežėjimo nepastebėta. Pamiršta forma yra pastebimas plyšių ir pėdos audinių pažeidimų gilėjimas. Gali būti stebimas padidėjęs regioninis limfmazgis.

Vezikulinis arba dihidrotinis susiformavo dėl grybelių Trihofiton interdigital pralaimėjimo. Prisideda prie vietinės erozijos ir bėrimo atsiradimo, sukelia pirštų mikozę. Tačiau didžiausią žalą šiai grybelinei infekcijai turi patirti ranka ir delnas. Laiku gydant trūksta mikotinės egzemos.

Neryški forma, kurią sukelia Candida grybai. Viena iš lengviausiai pratekančių formų, pasireiškianti vystyklų bėrimu, nedideliu odos lupimu ir nedideliu niežuliu tarp pirštų. Sumažėjus imunitetui, taip pat ilgai vartojant vaistus, gali padidėti niežėjimas, lupimasis, įtrūkimai ir šviesiai pilkos ar rausvos dėmės. Padidėjus imunitetui, liga praeina savaime.

Nemaloniausia yra grybelinė nagų infekcija, kurią išprovokavo Candida. Liga gali pasireikšti nagų veleno uždegimu ir net pūlingomis formacijomis. Tai gali apsiriboti tik nagų plokštelių, kurios yra sutankintos, deformuotos, stratifikuotos ir trupinės, pralaimėjimu. Bėgimo formą sunku gydyti.

Visų rūšių pėdų mikozę lydi nemalonus kvapas.

Ligos vystymosi stadijos ir pėdų grybelinės infekcijos padariniai

Pėdos mikozės inkubacinio periodo trukmė daugiausia priklauso nuo apsauginių kūno funkcijų ir gali būti nuo 1 iki 14 dienų. Yra 4 odos pažeidimų etapai:

Pradinis. Akivaizdžių simptomų nėra. Galite jausti nedidelį niežėjimą, nedidelį paraudimą ir patinimą, po kurio atsiras mažų įtrūkimų.

Vidutinis. Ant kojų pirštų ir pėdų odos yra stiprus niežėjimas, lupimasis ir įvairių dėmių atsiradimas.

Aukštas. Patogeninis organizmas pažeidžia giliuosius dermos sluoksnius, sudarydamas gilius įtrūkimus ir patologinius nagų plokštelių pakitimus.

Lėtinis. Neatlikus tinkamos terapijos ar nesilaikant gydymo sąlygų po laikino pagerėjimo, gali atsirasti lėtinė ligos stadija, kurią periodiškai paūminti gali išprovokuoti tokie veiksniai kaip: sumažėjęs imunitetas, ūmi kitų ligų eiga, galūnių trauma ir kiti.

Bet kurios formos grybelinė pėdos infekcija pacientas jau yra infekcijos nešiotojas ir pavojingas kitiems. Tai ypač pasakytina apie šeimą, kai vienas iš jos narių gali užkrėsti visus, įskaitant vaikus.

Dažnos pėdų mikozės komplikacijos yra:

 • rubrofitii – dilgčiojimas ir trupinėjimas nagais, odos sustorėjimas ir kai kurių kūno paviršiaus dalių (rankų, odos raukšlių) nugalimas
 • ūmus sportininkas – gilus pėdų ir nagų pažeidimas.

Tokios komplikacijos vargina padidėję limfmazgiai, stiprus skausmas vaikštant, karščiavimas, padidėjęs silpnumas, apetito praradimas.

Bėganti grybelinės pėdų infekcijos forma gali sukelti egzemą ir alerginį dermatitą. Sunkesnėmis stadijomis – iki raudonėlių ir flegmonų, todėl pooperaciniu laikotarpiu atsiranda medžiagų apykaitos sutrikimai ir susilpnėjęs imunitetas.

Lėtinės pėdų mikozės formos paūmėjimas įvyksta pavasarį ir rudenį.

Grybelinės pėdos infekcijos gydymas

Pėdos mikozės gydymas turi būti išsamiai apibrėžtas – tai vaistų terapija, medicininės kojų vonios, masažai, dietos, kineziterapija, higieninis avalynės gydymas.

Pėdų mikozės gydymas gali būti pradėtas tik išsiaiškinus sukėlėją. Kai kurios ligos formos lengvai išgydomos namuose, o kitos, labiau pažengusios, reikalauja ilgalaikio medicininio gydymo.

Pagrindinis pėdos mikozės gydymo veiksnys yra – palaikyti imuninę sistemą, todėl labai svarbu: gera mityba, tinkamas poilsis laiku, o kartais ir vitaminų, mineralinių ir biologinių papildų vartojimas.

Ilgą laiką kaip vietinė terapija buvo naudojami Clotrimazole Mikozalon, Hinofungin, Fungonis Gel, Mikoseptin, Octicil, Anmarin ir Epilinovy ​​tinkai.

Šiuo metu pėdų grybelinėms infekcijoms gydyti skiriami pirimidino ir imidazolo dariniai. Fenolio grupės, jodo grupės ir undecilleno rūgšties dariniai įrodė savo savybes.

Sisteminiai grybai, kuriuos sunku gydyti, gydomi priešgrybeliniais vaistais:

 1. Diflucan (Fungonis gelis) – priešgrybelinis vaistas, gaminamas kietose želatinos kapsulėse, veikiantis prieš mikroorganizmus: Candida alhicans, Candida tropicalis, Candida parapsilosis, Candida glabrata, Cryptococcus neoformans.
 1. „Orungal“ (itrakonazolas) – priešgrybelinis agentas, tiekiamas tirpalu arba įvairių spalvų kapsulėmis, labai aktyvus nuo dermatofitų, pelėsių, mielių ir į mieles panašių grybelių. Jo atitikmenys yra vaistai: „Fungonis“ gelis, „Itrakonazolas“, „Itrazol“, „Kanditral“, „Orungamin“, „Mikonikhol“, „Rumikoz“, „Orunit“, „Teknazol“.
 1. Fungunis gelis – priešgrybelinis vaistas gelio pavidalu, skirtas išoriniam naudojimui, pašalina nemalonų kvapą ir gausų prakaitavimą. Jis pasižymi dideliu aktyvumu, kalbant apie dermatofitus (Trychophyton rubrum, Trychophyton verrucosum, Trychophyton mentagrophytes, Microsporum canis, Trychophyton violaceum, Epidermophyton floccosum), Trychophyton tonsuranus, pelėsius (daugiausia Candida albgiungus, imitacijas, grybų imitacijas) ir dimorphius.

Ne mažiau efektyvus pėdų grybelinės infekcijos gydymas kitais vaistais:

Sustabdykite aliejaus atsargas nuo grybelinių pėdų ir nagų infekcijų. Natūralus preparatas, sudarytas iš bebrų muskuso ir mumiyo. Jis turi minkštinantį ir regeneruojantį poveikį. Veiksmingas gydant galutinis ir interdigitalines ligos formas.

Kremas „Easy Step“ – Vienas geriausių vaistų grybelinėms pėdų infekcijoms gydyti. Aktyvūs komponentai „Climbazol“ ir „Farnesol“ kartu su pipirmėčių aliejumi gali suteikti stiprų priešgrybelinį, fungicidinį, dezodoruojantį ir raminantį poveikį. Pašalina nemalonius simptomus, apsaugo nuo tolesnio nagų plokštelės pažeidimo.

Fukortsinas – vaistas neturi analogų, turi galingą priešgrybelinį ir antiseptinį poveikį. Jis naudojamas vonių pavidalu, po kurio niežėjimas ir patinimas nedelsiant pašalinamas, jų veikimas yra panašus į kalio permanganato.

„Fratty NV Shungit“ – Arbatmedžio aliejaus pagrindu yra puiki pėdų mikozės prevencija prieš apsilankymą vonioje, saunoje, sporto salėje, baseine. Taip pat pašalinti nemalonius ligos simptomus – niežėjimą, nemalonų kvapą, paraudimą.

Purškiamas Domix Green Fungonis gelis – įrankis turi galingą fungicidinį poveikį. Terbinafinas, veikiantis dermatofitus ir pelėsinius grybelius. Tai leidžia atsikratyti pėdų mikozės apleista forma, apsaugo nuo tolesnio nagų plokštelės pažeidimo. Gali būti naudojamas kaip profilaktika.

Purškite „Domix Green Stop“ grybelinę infekciją – priemonės lako pavidalu nagams gydyti. Jis turi priešgrybelinį ir antiseptinį poveikį. Atkuria nagų plokštelę.

„Liniment“ balzamas Vishnevsky – pasižymi ryškiu priešgrybeliniu, antiseptiniu ir dirginančiu poveikiu, todėl jį vartojant sukelia silpną deginimo pojūtį. Jų sudėtyje yra ricinos aliejaus, beržo deguto ir kreoformo. Rekomenduojamas pėdų, nagų, kulnų, delnų mikozėms gydyti. Dėl savo natūralumo vaistas gali būti vartojamas nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Vienas iš efektyviausių ir nebrangiausių vaistų.

Nomidolis (Nomidolis). Priešgrybelinis vaistas. Dėl savo sudėties ir skystos konsistencijos jis lengvai prasiskverbia net į giliausius dermos sluoksnius ir daro įtaką patogeninei infekcijai. Rekomenduojama naudoti esant opoms ir odos niežėjimui, gausiam prakaitavimui ir nemaloniam pėdų kvapui bei pažeistoms nagų plokštelėms.

Pasirengimas gydymui

Prieš vartojant priešgrybelinius vaistus, būtina iš anksto pasiruošti, kad būtų pašalinti ruoniai, varnalėšos, ragėjimas, edema ir uždegimas. Šiuo tikslu rekomenduojama taikyti:

Salicilo vazelinas. Kruopščiai garuose užplikytą soda užtepkite ant nugrimzdusios kulno odos, nuimama raginiu sluoksniu. Rekomenduojama tepti kartą per dieną per savaitę.

Vazelino kompresai, salicilo ir pieno rūgšties. Dvi dienas dedama ant pėdos, kurią paveikė grybelinė infekcija, po to pašalinama šiurkščia oda.

Priešgrybelinis sieros ir deguto tepalas, vaistai su kortikosteroidais (lokid, advantat). Apdorota koja pašalina uždegimą.

Ureaplastas (keratoniniai pleistrai). Uždedama ant pūvančios nagų plokštelės, kad būtų galima atskirti.

Grybelinės pėdos infekcijos gydymas namuose

Kai kuriais atvejais pėdų mikozę galima gydyti namuose. Tai ypač pasakytina apie pradinius infekcijos etapus. Visos procedūros rekomenduojamos vakare prieš miegą. Prieš pradedant manipuliacijas, būtina nuplauti kojas muilu, geriausia su derva.

Pėda nuo grybelinės pėdos infekcijos kepimo soda

Viename litre karšto vandens – vienas šaukštas kepimo sodos. 20 minučių panardinkite kojas į šiltą sodos tirpalą. Stenkitės palaikyti šiltą, patogią vandens temperatūrą. Tada nuimkite išmirkytą rupią odą ir nusausinkite pėdą. Apdorokite vandenilio peroksidu, tada patepkite arbatmedžio aliejumi.

Acto vonia, skirta pėdų grybelinėms infekcijoms

Į litrą vandens įpilkite vieną šaukštą 70% acto rūgšties. Suteiks tą patį efektą.

Padėklas su jūros arba stalo druska. Paruoškite 9-10% tirpalą: vienam litrui karšto vandens tris šaukštus be šaukšto viršaus (90 gr.) Palaikykite kojas 15-20 minučių. Nusiaukite, nešiokite švarias natūralias kojines ir dezinfekuotus batus.

Druskos užpilai yra labai veiksmingi. Tvarsliava, sulankstyta aštuoniais sluoksniais, arba švari medvilninė šluostė panardinama į 10% tirpalą, užtepama ant pažeistos vietos ir tvarsčiu. Tvarstis turi būti kvėpuojantis, kompresams galite naudoti popierių, bet jokiu būdu – polietileną. Taip pat dėvimos natūralios kojinės. Bėgimo formos pėdų mikozės gydymo terminas yra iki 14 dienų.

Fiziologinis tirpalas yra galingas absorbentas, turi savybę įsiskverbti į įvairius dermos sluoksnius ir iš audinio ištraukti patogeninę florą ir toksinus. Gydo daugelį ligų, naikina visas infekcijas. (nuoroda).

Žolelių vonia

Tris šaukštus sausų žolelių (sliekų, vijoklių, celandinų, varnalėšų šaknų ir kiaulpienių ar elektroampanų, eglių šakų, ąžuolo žievės – galite vartoti 2–3 rūšių) užpilkite litru verdančio vandens, leiskite užvirinti 30–40 minučių. Šakniastiebius ir šakas reikia troškinti 10–15 minučių.

Praskieskite mišinį dviem litrais karšto vandens. Palaikykite 20-25 minutes.

Tepalai pėdų grybelinėms infekcijoms gydyti

Liaudies medicinoje pėdų mikozės gydymui yra plačiai naudojami tepalai, paruošti kiaulienos riebalų ir nuodingų žolelių pagrindu. Tai gelsvai žalios ir baltos juodos naktinės košės, kukmedis, klematis, pievų ir pievų žolė, skydai. Į ištirpintus riebalus (ant garų vonios) įpilkite vaistinio augalo, troškinkite tris – keturias valandas. Tepalą laikyti šaldytuve.

Vandenilio peroksidas grybelinėms nagų infekcijoms gydyti

Nuimkite paveiktą nagų plokštelę nagų dilde ar pincetu, pašalinkite palaidą formaciją ir užpildykite peroksidu. Patartina tai padaryti po karšto vandens procedūrų. Palaukite, kol intensyviai putos. Dėvėkite natūralias kojines.

Ne mažiau efektyvu keturis kartus sulankstyti medvilnės kilimėlį, panardinti į vandenilio peroksidą ir užtepti ant pažeisto nago (ne ant odos), kad nebūtų orų, apvynioti juostele ar juostele. Ryte pakilkite. Naudokite tol, kol sveikas nagas pradės augti.

Šiuo metu pageidautina gerti kursą „Fungonis Gel“.

Pėdų grybelinės infekcijos prevencija

Pėdų mikozės gydymas apima tiesioginį batų dezinfekavimą. Norėdami tai padaryti, pakanka pamirkyti medvilnės kilimėlį 70% acto esencijos arba formalino ir apdoroti vidinį batų paviršių. Palikite vatą viduje, padėkite batus į plastikinį maišelį, tvirtai suriškite ir palikite parai.

Dezinfekuoti batus ir pašalinti nemalonų kvapą gali būti labai efektyvi 5D kvapo ir prakaito medicininė priemonė – „GalenoPharm“. (Perskaitykite instrukcijas).

Nuplaukite grindis balikliu, ypač vonios kambaryje, ir nuplaukite kilimėlį. Nuvalykite kilimą, jei vaikščiojote ant jo basomis. Pakeiskite patalynę, rankšluostį.

Lankantis viešose vietose (voniose, saunose, baseinuose), būtinai naudokite šlepetes, naudokite tik savo higienos reikmenis.

Sekite savo kojas. Esant menkiausiam niežėjimo pasireiškimui, naudokite streptotsidovuyu arba salicilo tepalą, naudokite vonią.

Stenkitės nekontaktuoti su grybeline infekcija.

Nagų grybelinių infekcijų gydymas lazeriu spb klinikoje

Grybelinės nagų infekcijos medicininis pavadinimas – onichomikozė (arba nagų mikozė), ši liga yra užkrečiama ir perduodama per kontaktą, o tai yra pavojingas momentas visiems šeimos nariams.

Lazerio terapija – efektyvus ir atraumatinis nagų plokštelės grybelinės ligos gydymo metodas.

Procedūra atliekama naudojant „Lumenis“ neodimio lazerį. Palyginus visų estetinėje medicinoje galimų lazerių bangos ilgį, reikia pastebėti, kad šio tipo lazeris yra pats optimaliausias, norint pasiekti reikiamą gylį nagų infekcijai. Neodimio lazeris leidžia ne tik išvalyti sveikus audinius nuo užkrėstų grybiena, bet ir neodimio lazeriu leidžia greitai atsigauti pažeistoms ląstelėms.

Nagų mikozės klasifikacija Rusijoje:

 • Normotrofinė mikozė
  Esant šio tipo grybelinei infekcijai, nagas nekeičia savo blizgesio ir storio, keičiasi nago plokštelės spalva ir tekstūra. Lėkštėje išryškėja būdingos juostos ir dėmės.
 • Hipertrofinė mikozė
  Tokiu atveju pasikeičia nago spalva ir tekstūra, nago spalva gali būti nuo šviesiai geltonos iki tamsiai žalios. Yra reikšminga nago deformacija, jo sustorėjimas ir dalinis sunaikinimas.
 • Atrofinė mikozė
  Esant atrofinei grybelinei nagų infekcijai, pažeista nago plokštelės dalis laikui bėgant tampa plonesnė ir atmetama iš nagų lovos.

Grybelinių nagų infekcijų gydymo lazeriu privalumai:

 • Lazeris sunaikina tik grybelio sporą, o jokio poveikio sveikiems audiniams nerasta.
 • Anestezija nebūtina.
 • Toksinio poveikio kepenims ir inkstams poveikis nėra neigiamas, kaip vartojant vaistus viduje.
 • Suteikia reikiamą smūgio gylį, todėl rezultatas tampa pastebimas beveik nuo pirmosios sesijos, priešingai nei išoriniai vaistai, kurie negali įsiskverbti į pakankamą gylį ir suteikti ankstyvą rezultatą.
 • Gydymas lazeriu neturi reabilitacijos laikotarpio.
 • Procedūra trunka ne ilgiau kaip 30 minučių.

Kaip vyksta procedūra?

Dieną prieš grybelinės infekcijos gydymą lazeriu namuose reikėtų atlikti šias parengiamąsias priemones:

 • pasidarykite druskos arba sodos vonią su karštu vandeniu, kad išgaruotumėte odą ir nagus.
 • apdorokite juos, supjaustykite kuo trumpiau ir užfiksuokite nagų dilde, nuimkite laką.

Šios priemonės paskesnį gydymą padarys dar efektyvesnį.

Prieš pradėdami lazerį ant pažeisto nago, gydytojas ir pacientas užsidėkite apsauginius akinius. Visa nagų platina kruopščiai apdorojama antiseptinėmis medžiagomis, o gydymo vieta uždedama specialiu geliu.

Po to, kai gydytojas pradeda nagų gydymą paveikto paviršiaus lazeriu 20-30 minučių, atsižvelgiant į grybelinės ligos sunkumą.

Gydymo kursas vidutiniškai susideda iš 5–6 procedūrų norimam terapiniam efektui pasiekti.

Viso gydymo metu būtina griežtai laikytis visų gydančio gydytojo nurodymų ir receptų.

Nagų lazerio gydymo kaina:

Dvifazis lazerio poveikis nagų plokštelei nuo 1 iki 3 vnt.

Dvifazis lazerio poveikis nago plokštelei daugiau nei 3 vnt.

Jei norite rasti informacijos apie grybelinių nagų infekcijų gydymą lazeriu, jums padės gydytojų ir pacientų apžvalgos, paskelbtos straipsnyje. Su mumis sužinosite, kurios Maskvos ir Sankt Peterburgo klinikos naudoja lazerio šalinimą, ir kokias kainas siūlo jų paslaugos.

Onichomikozė yra liga, kuri gali atsirasti staiga, nepriklausomai nuo metų laiko ir žmogaus sveikatos būklės.

Daugelis klinikų yra pasirengusios pasiūlyti novatorišką grybelinių pažeidimų gydymą, kuris sėkmingai praktikuojamas daugelyje pažangių pasaulio šalių. Lazerio procedūros rezultatas viršija bet kokius lūkesčius, lazerio efektyvumas pastebimas jau po pirmosios sesijos.

Gali užsikrėsti grybeline infekcija:

 • lankantis viešose vietose, tokiose kaip vonia, sauna, baseinas;
 • su ilgalaikiu nešiojimu iš žemos kokybės medžiagų;
 • susilietus su grybelinės infekcijos nešiotoju;

Liga greitai vystosi, o jos gydymas užtrunka ilgai. Daugelis pacientų pradeda infekciją, grybelinė infekcija plinta į sveiką odą ir nagus, o onichomikozė pereina į sunkesnę stadiją, kurią gali įveikti tik lazeris.

Kas yra pavojinga grybelinė nagų infekcija?

Grybelinė infekcija yra pavojinga žmonėms. Sparčiai besivystančiai ligai reikia tam tikros terapijos, tik esant šiai būklei galima visiškai atsikratyti onichomikozės. Savarankiškas gydymas ne visada yra efektyvus, o specialistų pagalba reiškia dideles finansines išlaidas brangiems vaistams įsigyti.

Užsikrėsti negalavimu lengva, infekcija dažniausiai pažeidžia nagus ir pėdų odą, daug rečiau ant rankų galite rasti grybelinę infekciją.

Apsvarstykite, kokia pavojinga pamiršta ligos forma:

 1. Pažeistas nagas yra sunaikinamas ir deformuojamas;
 2. Infekcijos židinys yra greitai vystosi onichomikozė;
 3. Jei infekcija patenka į kraują, organizmui kyla didelis pavojus, gali būti pažeisti sveiki audiniai ir organai;
 4. Kai nago plokštelė deformuota, pastebimas įsiskverbimas į minkštuosius audinius; jei atsiranda infekcija, susidariusi žaizda pradeda pleiskanoti ir uždegti;
 5. Dažnai ekspertai reikalauja pašalinti pažeistą nagą, nes tai yra vienintelis būdas atsikratyti grybelinės infekcijos.

Grybelinių nagų infekcijų gydymas lazeriu

Grybelinė infekcija buvo žinoma šimtmečius, ir šiuo atžvilgiu yra daugybė metodų, skirtų jos sunaikinimui, tuo pačiu negarantuojant visiško pasveikimo.

Apsvarstykite pagrindinius metodus, kurie yra populiarūs tarp pacientų:

 1. Lazerio terapija. Naujausias mokslininkų laimėjimas kovojant su šia problema laikomas veiksmingiausiu ir neskausmingiausiu. Kursas gali trukti iki 12 mėnesių, atsižvelgiant į pažeidimo laipsnį, tačiau garantuoja visišką ligos palengvėjimą;
 2. Tradicinė medicina. Receptų tinktūros ir nuovirai yra populiarūs ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp jaunų žmonių. Celandino tinktūra naudojama visur, ji naudojama losjonuose, kompresuose ir pridedama prie vonios. Yra receptai, kurių pagrindą sudaro soda ir eteriniai aliejai. Naudojant receptus, galima pašalinti nemalonius simptomus, tačiau negarantuoja visiškos grybelinės infekcijos pašalinimo;
 3. Naudokite specialius kremus ar tepalus. Mažmeninis vaistinių tinklas pristato didžiulį prekių asortimentą. Kremo ar tepalo kaina gali būti gana didelė, tačiau jų vartojimas taip pat neturi 100% veiksmingumo kovojant su onichomikoze;
 4. Vaistų terapija. Daugelis dermatologų siūlo gydymą vaistais. Pagrindinis šio metodo trūkumas yra šalutinis poveikis, stebimas daugumai pacientų. Dažnai yra alerginių reakcijų, kurių metu turėtumėte nedelsdami nutraukti nustatytą kursą. Kepenys kenčia nuo stiprių tablečių vartojimo, todėl norint atkurti kūno darbą reikalinga kompleksinė terapija;
 5. Pažeisto nago pašalinimas. Šis metodas yra labai populiarus, gydytojai reikalauja chirurginės intervencijos, kai nago plokštelė paveikiama 40%, o grybelinė infekcija pradeda aktyviai paveikti sveikus nagus ir audinius.

Negalite nustoti gerti savarankiškai? Skaitykite apie

„Alkoprost“ apžvalgos apie tikrus žmones

, kuris tikrai atsisakė alkoholio.

Šis straipsnis taip pat yra apie populiarų vaistą nuo alkoholio: „Alcoblocker“ – apžvalgos, kainos …

Norėdami sužinoti, kaip gydyti grybelinį sinusitą, spustelėkite čia. Čia yra daug apie grybelinį sinusitą suaugusiems ir vaikams.

Gydymo lazeriu nauda

Novatoriška šiuolaikinės medicinos plėtra, kuri kasdien tampa vis populiaresnė.

Šio metodo pranašumai:

 • procedūra yra visiškai neskausminga;
 • gydymo lazeriu procedūra be anestezijos;
 • jokio šalutinio poveikio;
 • Pateiktas metodas rekomenduojamas asmenims su susilpnėjusia imunine sistema;
 • lazerio spinduliavimas yra skirtas sunaikinti grybelines ląsteles, nepažeidžia sveiko audinio ir yra absoliučiai saugus žmonėms;
 • Prieš pat švitinant lazeriu, švelniai valomos nagų plokštelės;
 • Procedūra trunka 10–30 minučių ir nereikalauja paciento hospitalizavimo.

Gydymas lazeriu turėtų būti atliekamas kvalifikuoto specialisto specialiai įrengtoje patalpoje. Technika reikalauja tam tikrų įgūdžių ir žinių. Prieš švitinimą atliekama paveiktos srities diagnozė ir nustatomas grybelinės infekcijos tipas.

Grybelinių nagų infekcijų gydymas lazeriu: klinikos Sankt Peterburge

Siūlome apsvarstyti keletą pirmaujančių klinikų Sankt Peterburge, teikiančių grybelinių ligų gydymo lazerio spinduliuote paslaugas.

 1. Klinikų grupė „Desir“. Kiekvienoje pateiktos klinikų grupės gydymo įstaigoje yra įdiegta naujausia lazerinė įranga. „Dezir“ turi daug sričių, įskaitant urologiją, ginekologiją, proktologiją, neurologiją, endokrinologiją, trichologiją, dermatologiją. Dermatologiniam skyriui vadovauja profesorius ir medicinos mokslų daktaras Gelfond M.L.
 2. Izraelio medicinos centras Sankt Peterburge. „Sun“ klinika garantuoja ligų diagnozavimą ir gydymą pagal tarptautinius standartus. Jums nebereikia išvykti iš šalies, kad gautumėte kvalifikuotą Izraelio specialistų pagalbą.
 3. Grupės klinikos „MedClub“. Gydant grybelines nagų infekcijas lazeriu, apžvalgos yra ypač teigiamos. Ekspertai siūlo per trumpiausią laiką atsikratyti grybelinės nagų ir pėdų ligos.

Grybelinės infekcijos pašalinimo lazeriu kainos Maskvoje

Apie lazeriu naudojamas Maskvos klinikas pacientų apžvalgos skiriasi, tai lemia ne tik didelis paslaugų kainų skirtumas, bet ir paslaugų kokybė. Svarbu suprasti, kad gydymo kursas sudaromas individualiai ir priklauso nuo ligos sunkumo, atitinkamai, tai paveiks kainą.

Daugelis klinikų siūlo nemokamas konsultacijas, po kurių pacientas jau gali orientuotis į artėjančias išlaidas.

Gydytojų apžvalgos

Raisa Soloveva, dermatologė Sankt Peterburge.

Lazeris yra efektyviausia įvairių grybelinės infekcijos padermių gydymo procedūra. Aš rekomenduoju tai savo pacientams, nes šis metodas yra pats efektyviausias, neturi jokio šalutinio poveikio ir yra visiškai saugus pacientui. Lazerio spindulys paveikia grybelinės infekcijos ląsteles, jas sunaikindamas, smūgio zonos pažymimos specialiu geliu. Ši terapija nekeičia įprasto gyvenimo būdo, nes procedūra trunka mažiausiai laiko ir neturi ribojančių rekomendacijų.

Aleksejus Ponomarenko, dermatologas

Onichomikozė praėjusiame amžiuje gydė nago plokštelės pašalinimą, nes laikui bėgant kuriama vis daugiau naujų gydymo būdų. Nagų grybelinės infekcijos gydymas lazeriu tampa vis populiaresnis, kaina SPB yra gana priimtina, tai paaiškina tokią padidėjusią paklausą. Grybelinė infekcija pašalinama veikiant lazerio spinduliui, kuris yra visiškai saugus žmonėms.

Lazerio procedūros pranašumai:

 • nereikalauja hospitalizacijos;
 • nedaro įtakos įprastam gyvenimo būdui;
 • yra neskausmingiausias būdas;
 • nagų plokštelės gydymas reikalauja tik kelių seansų.

Gydė užkrėstus nagus kremais iš vaistinės, išleido daug pinigų ir laiko, rezultato nelaukė. Ji kreipėsi į privačią kliniką Maskvoje, nes nebeturėjo jėgų iškęsti tokių skausmingų nagų. Gydytoja rekomendavo gydymą lazeriu, kaina manęs netrukdė, todėl pasinaudojau jo pasiūlymu. Procedūra yra tiesiog stebuklinga, aš atsikratiau grybelinės infekcijos! Dubrova Diana, 24 m., Maskva

Mikozė man buvo diagnozuota jau prieš 2 metus, mano nagai pradėjo geltonuoti ir lūžinėti, kvapas buvo nepakeliamas! Aš nusipirkau kremą vaistinėje, gėriau tabletes, bet niekas nepadėjo. Gydytoja rekomendavo nuimti nagą, bet aš labai priešinosi. Perskaičiau apžvalgas apie gydymą lazeriu, daug teigiamų atsiliepimų privertė susimąstyti. Pasirinkote medicinos centrą Sankt Peterburge, praėjote procedūrų kursą, kaina buvo pagrįsta! Jau po 5 mėnesių mano nagai vėl atrodė tvarkingi. 1 seansas trunka ne ilgiau kaip 20 minučių.Ekaterina Molchunova, Murmanskas

Jos rankose buvo grybelinės ligos požymių, nedelsiant nuvyko pas gydytoją. Paskirtos terapijos man nepadėjo, mano nagai pradėjo byrėti. Ji rado apžvalgų apie gydymą lazeriu Sankt Peterburge ir susidomėjo. Kaina buvo tinkama, palyginti su kainomis Maskvoje. Aš nusprendžiau pasinaudoti pasiūlymu. Procedūra buvo visiškai neskausminga, nebuvo jokių nudegimų pėdsakų, net paraudimų. Tikri atsiliepimai man labai padėjo, kitaip aš nedrįsčiau! Dabar mano nagai yra puikioje tvarkoje! Sacharova Maria Leonidovna, Sankt Peterburgas

nagų grybelinė infekcija yra problema, sukelianti diskomfortą ne tik fiziniu, bet ir estetiniu lygmeniu. Šiuo atžvilgiu pacientai siekia kuo greičiau atsikratyti patologijos, geriausia – amžinai. Grybelinėms infekcijoms gydyti naudojami įvairūs metodai: nuo tradicinių vaistų iki chirurginės intervencijos.

Tačiau ne visi metodai yra veiksmingi, be to, daugumai jų pasiekti reikia daug laiko. Pastaraisiais metais lazerinės nagų grybelio infekcijos išpopuliarėjo. Lazerio terapija yra saugi ir efektyviausia procedūra. Gydymo rezultatas pasiekiamas po pirmosios sesijos.

Lazerinio gydymo ypatybės

Skirtingai nuo grybelinės nagų infekcijos gydymo tabletėmis, vietiniais preparatais ar užkrėsto nago pašalinimo operacija, lazerio terapija turi keletą reikšmingų pranašumų. Procedūra atliekama be anestezijos, nes operacijos metu pacientas nepatiria jokių skausmingų pojūčių, kad pašalintų grybelinę infekciją. Dėl nedidelio deginimo pojūčio operacijos metu ir po jos pacientas gali patirti diskomfortą.

Vienos sesijos atlikimas užima mažai laiko ir nereikia specialios nagų priežiūros po operacijos. Be to, procedūra nesukelia šalutinio poveikio, kurį turi bet kuris priešgrybelinis agentas. Tačiau terapija turi daugybę kontraindikacijų, todėl nerekomenduojama savarankiškai nustatyti gydymo metodo, nes paciento būklę gali pabloginti kitų patologijų komplikacijos.

Lazerinės terapijos esmė grybelinėms nagų infekcijoms

Gydymas lazeriu nuo grybelinės infekcijos, paveikiančios nagų plokšteles, atliekamas tik medicinos įstaigoje. Gydymas skiriamas tik po diagnozės nustatymo, kuris lemia ligos ypatybes, taip pat kontraindikacijų buvimą. Operacija atliekama tik specializuotoje patalpoje. Procedūrą turėtų atlikti aukštos kvalifikacijos specialistas, turintis dermatologo kvalifikaciją.

Operacijos metu lazerio spindulys prasiskverbia per nago plokštelę 0,7 centimetro. Joks vaistas nuo grybelinių nagų infekcijų negali prasiskverbti taip giliai. Lazerio spinduliuotės metu pašalinamos grybelio sporos ir užkrėsti audiniai.

Kaip operacija atstatoma kraujotaka ir medžiagų apykaitos procesai sužeistose vietose, o uždegiminis procesas yra visiškai užblokuotas.

Po pirmosios procedūros pašalinami pagrindiniai patologijos simptomai, nagai pradeda įgyti sveiką išvaizdą.

Gydymo trukmė

Visas lazerio terapijos nuo nagų dugno grybelinės infekcijos pažeidimų ypatybes nustato gydantis gydytojas. Kurso trukmė ir procedūrų dažnumas priklauso nuo kelių rodiklių, iš kurių pagrindiniai yra bendra paciento sveikata ir ligos nepaisymas.

Grybelinės infekcijos pašalinimas iš nagų paviršiaus vyksta keliomis procedūromis. Vienos procedūros laikas priklauso nuo užkrėtimo laipsnio, užkrėstų plokštelių skaičiaus, taip pat nuo naudojamo prietaiso kokybės. Norint visiškai pašalinti grybelinę infekciją iš nagų, gali prireikti nuo trijų iki dešimties seansų. Tuo pačiu metu tarp procedūrų būtinai išlaikomas intervalas nuo vienos savaitės iki vieno mėnesio.

Net pastebėjus pirmuosius lazerio terapijos rezultatus, neturėtumėte per anksti nutraukti kurso. Tokiu atveju liga gali grįžti ir įgyti agresyvesnę formą. Norint pasiekti teigiamą poveikį, gydymas turėtų būti atliekamas griežtai laikantis visų gydančio gydytojo rekomendacijų.

Kontraindikacijos

Grybelinės nagų infekcijos gydymas lazeriu yra procedūra, atliekama naudojant radiaciją. Šiuo atžvilgiu terapija turi daugybę kontraindikacijų. Norėdami pašalinti neigiamo poveikio lazerio spinduliuotės kūnui riziką, turite atlikti medicininę patikrą dėl kontraindikacijų.

Nerekomenduojama gydyti nagų plokštelių grybelinės infekcijos lazeriu šiomis gretutinėmis ligomis:

 • širdies ir kraujagyslių sistemos ligos;
 • cukrinis diabetas;
 • onkologinės ligos;
 • uždegimas ir atviros odos traumos gydymo srityje;
 • epilepsija;
 • susilpnėjęs imunitetas;
 • egzema, dermatitas ir kt.

Viena pagrindinių kontraindikacijų yra nėštumo laikotarpis moterims. Taip pat draudžiama lazeriu gydyti vaikus nuo grybelinių nagų infekcijų. Esant kontraindikacijoms pacientui, geriau pasirinkti kitą gydymo metodą.

Procedūros lazeriu

Nagų plokštelių grybelinių infekcijų gydymas lazeriu gali skirtis priklausomai nuo naudojamo lazerio tipo. Tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms, galima praktikuoti vis efektyvesnius patologinius lazerio švitinimo metodus.

Gydymas neodimiu lazeriu yra laikomas naujausiu būdu pašalinti grybelinę infekciją. Šios technologijos pranašumas yra tas, kad lazerio spindulys prasiskverbia daug giliau, ir atitinkamai terapijos rezultatas ateina greičiau.

Procedūrai atlikti naudojant specialų antgalį, kuris pašalina bet kokio pažeidimo ar diskomforto tikimybę.

Neodimio gydymas lazeriu yra retesnis nei naudojant įprastą lazerio spinduliuotę. Rezultatui pasiekti pakanka dviejų ar trijų procedūrų per mėnesį. Vieno nago apdorojimo laikas yra mažesnis nei minutė.

Rekomenduojama kartu su neodimio lazerio terapija gydyti aktualiais vaistais. Procedūra taip pat turi kontraindikacijų, todėl geriau atlikti gydymą gavus gydytojo leidimą.

Terapijos rezultatai

Gydymas lazerio terapija yra visiškai saugus, jei nėra kontraindikacijų. Komplikacijos gali atsirasti retais atvejais, kai operaciją atlikęs specialistas padarė klaidų. Todėl, pasirinkdami kliniką ir gydytoją, turite užtikrinti specialisto profesionalumą.

Dėl netinkamai atliktos procedūros pacientui gali atsirasti randų ar nudegimų ant odos. Nagų plokštelė gali pradėti augti lėčiau arba nulupti. Buvo pastebėti nagų deformacijos ir remisijos atvejai.

Pacientams, kuriems atliekamas lazerio terapijos kursas, būtina suprasti, kad gydymas negarantuoja pakartotinės infekcijos pašalinimo. Norint sumažinti ligos riziką, būtina laikytis prevencinių priemonių nuo grybelinių nagų infekcijų, kurios apima elementarias higienos taisykles, taip pat reguliariai prižiūrėti nagus.

 • Trukmė: 10-30 minučių
 • Rekomenduojamas kiekis: 3–5
 • Įranga: CLARITY lazeris
 • Kaina: nuo 2800 rublių

Grybelinių nagų infekcijų gydymas lazeriu yra puiki alternatyva tradiciniams grybelinių infekcijų gydymo metodams. Tai atliekama naudojant specializuotą lazerį, kuris leidžia daug greičiau ir saugiau atsikratyti šios nemalonios ligos. Skirtingai nuo priešgrybelinių vaistų, lazerio spindulys yra visiškai netoksiškas ir prasiskverbia

Kas yra onichomikozė?

Onichomikozė arba grybelinė nagų infekcija yra viena iš labiausiai paplitusių infekcinių ligų. Remiantis statistika, šia liga serga apie 20% gyventojų. Geriausia, kad grybelinė infekcija veisiasi šiltoje ir drėgnoje aplinkoje, o jos sporos ilgą laiką gali išsilaikyti aplinkoje. Patekę į sveiko žmogaus nagus ar odą, patogeniniai mikroorganizmai greitai įsišaknija ir beveik iškart pradeda savo naikinamąją veiklą.

Infekcija yra labai užkrečiama ir ją galima skinti praktiškai bet kurioje viešojo naudojimo vietoje: vonioje, baseine, saunoje, kūno rengybos klubuose ir kt. Jei šeimoje yra asmuo, kenčiantis nuo onichomikozės, rizikuoja visi artimi žmonės, kurie naudoja tas pačias higienos priemones, rankšluosčius ir pan.

Papildomi veiksniai gali prisidėti prie ligos vystymosi. Taigi grybelinės ligos yra jautresnės diabetu sergantiems žmonėms, virškinimo sistemos ligoms, vidaus organų ligoms, kraujotakos sutrikimams ir silpnam imunitetui. Infekcija taip pat gali būti pernešta į organizmą per mažas žaizdas ant odos, kai užauga nago plokštelė arba dėvimi nepatogūs ir ankšti batai.

Pagrindiniai simptomai

Liga sugeba ilgą laiką pasireikšti fiziškai ir fiziškai, tačiau tuo pat metu jau yra kenksminga organizmui. Pirmieji infekcijos požymiai yra šie:

 • nago plokštelės sustorėjimas ar deformacija;
 • nagų struktūros vienodumo pažeidimas;
 • pėdų kvapas;
 • tuštumos atsiradimas po nagų lova;
 • nago plokštelės spalva;
 • odos lupimasis tarp pirštų.

Onichomikozė savaime nepraeina ir ją reikia gydyti privalomai. Todėl, kai atsiranda pirmieji simptomai, reikėtų pasitarti su gydytoju.

Pagrindiniai procedūros pranašumai

Grybelinės nagų infekcijos pašalinimas lazeriu yra modernus ir efektyvus būdas gydyti infekciją. Šiandien ši technika yra pati populiariausia ir paklausiausia dėl daugybės privalumų, iš kurių pagrindiniai yra:

 • procedūra neskausminga ir pacientai ją gerai toleruoja;
 • terapijos rezultatas pastebimas jau po pirmojo gydymo;
 • lazerio spindulys sunaikina tik grybieną, nedeformuodamas ir nepažeisdamas sveikų nago plokštelės dalių;
 • lazerio terapija nekenkia visam kūnui, neturi toksinio poveikio, nepažeidžia kraujotakos;
 • Pats gydymas atliekamas maksimaliai patogiai pacientui ir užima mažai laiko;
 • Diegdami „CLARITY“ galite pašalinti bet kokią grybelinę infekciją, net ir pažangiausiais atvejais.

Terapija atliekama kurso metu, bendras seansų skaičius priklauso nuo užkrėstų nagų skaičiaus. Norėdami visiškai pašalinti pažeistą audinį, vidutiniškai tai trunka apie 4-6 seansus.

Pagrindinės kontraindikacijos

 • onkologija;
 • psichosomatinės ligos;
 • odos ligos ūminėje stadijoje;
 • nėštumas, žindymas;
 • ūminiai uždegiminiai procesai;
 • infekcinės ligos;
 • vartoti tam tikrus vaistus;
 • polinkis į keloidinius randus;
 • šviežias įdegis (gautas mažiau nei prieš 2 savaites).

Išsamų apribojimų sąrašą specialistas išsako per preliminarų pokalbį su pacientu po anamnezės ir apžiūros.

Leave a Reply