Salicilo rūgštis ir tepalas nuo grybelinių nagų infekcijų

Salicilo rūgštis yra viena pigiausių, tačiau tuo pat metu efektyvių priemonių kovojant su viršutinių ir apatinių galūnių nagų grybeline infekcija. Šis vaistas turi platų terapinių veiksmų spektrą, kuris garantuoja puikų gydymo rezultatą.

Taigi, salicilo rūgšties vartojimas padeda ne tik visiškai sunaikinti grybelinę infekciją, bet ir palengvina uždegimą, pašalina paveiktus nagų plokštelės sluoksnius ir pradeda sveikų ląstelių regeneracijos procesą.

Tačiau prieš pradedant medicinines procedūras, nebus nereikalinga išsiaiškinti, kaip salicilo rūgštis yra naudinga grybelinei nagų infekcijai, kaip tinkamai gydyti grybelinę nagų infekciją salicilo tepalu, tirpalu ir kitomis vaisto formomis ir kokie gydytojai bei jų gydytojai pacientų.

Apie ką yra šis straipsnis?

Salicilo rūgšties nauda nuo grybelinės infekcijos

Salicilo rūgštis pirmiausia buvo gauta iš gluosnio medžio žievės, tačiau dėl to ji buvo sėkmingai susintetinta. Šiandien salicilo rūgštis gaminama tik sintetinėmis priemonėmis, nenaudojant augalinės medžiagos.

Pagal šiuolaikinę vaistų klasifikaciją salicilo rūgštis reiškia antiseptinius ir priešuždegiminius vaistus, skirtus išoriniam vartojimui. Tai taip pat yra pagrindinis populiariojo vaisto Aspirino komponentas, patvirtinantis jo sugebėjimą sunaikinti infekciją ir sumažinti uždegimą.

Kita naudinga salicilo rūgšties savybė yra jos galimybė pašalinti pažeistus, negyvus ir užkrėstus audinius. Štai kodėl salicilo rūgštis plačiai naudojama hipertrofinėje grybelinės nagų infekcijos stadijoje, kuriai būdinga nago plokštelės sustorėjimas ir deformacija.

Kuo salicilo rūgštis naudinga kojų nagų grybelinei infekcijai?

 1. Jis turi ryškų antiseptinį poveikį, veiksmingai naikindamas grybelinę nagų infekciją. Tai taip pat padeda kovoti su antrine infekcija, kuri išsivysto, kai piogeninių bakterijų audiniai patenka į grybelinės infekcijos audinius;
 2. Jis turi stiprų keratolitinį poveikį, tai yra, jis padeda suminkštinti, išsausinti ir visiškai pašalinti užkrėstą nagų dalį. Svarbu pažymėti, kad toje vietoje, kurioje yra pažeistas stratum corneum, taip pat pašalinami visi ligą sukeliantys grybeliai;
 3. Dėl savo aukštų keratoplastinių savybių skatina greičiausią audinių regeneraciją ir sveikos nago plokštelės atstatymą;
 4. Jis turi stiprų priešuždegiminį poveikį, kuris padeda efektyviai susidoroti net su stipriu pūlingu uždegimu;
 5. Jis turi vietinį dirginantį poveikį, kuris padeda padidinti sergančiojo piršto kraujotaką ir pagerinti maistinių medžiagų ir deguonies srautą į ląsteles. Tai suaktyvina vietinį imunitetą ir padidina audinių atsparumą grybelinei infekcijai;
 6. Palengvina skausmą, niežėjimą, paraudimą ir odos lupimąsi ant periulguarinių keterų. Štai kodėl salicilo rūgštis nuo grybelinės odos infekcijos yra ne mažiau efektyvi nei nuo grybelinės nagų infekcijos.

Toks platus gydomųjų savybių spektras leidžia vartoti salicilo rūgštį tiek esant lengvoms grybelinėms nagų infekcijoms, tiek esant sunkiai onichomikozės stadijai. Norėdami sustiprinti gydomąjį poveikį, jis gali būti derinamas su kitomis medicininėmis ar liaudies priemonėmis nuo grybelinės pėdos infekcijos.

Reikėtų pažymėti, kad dėl salicilo rūgšties gebėjimo suminkštinti ir pašalinti pažeistus nagų plokštelės sluoksnius, pagerėja kitų vaistų įsiskverbimas į nagą, taip padidinant priešgrybelinio gydymo efektyvumą.

Grybelinės nagų infekcijos gydymas salicilo rūgštimi

Šiandien salicilo rūgštis yra dviejų formų – tepalo ir alkoholio tirpalo. Jie yra skirti tik išoriniam naudojimui ir skiriasi veikliosios medžiagos koncentracija.

Alkoholinį salicilo rūgšties tirpalą galima įsigyti tik 1% ir 2% dozėmis, todėl rekomenduojama jį naudoti esant lengvam nagų grybelinės infekcijos laipsniui, kai pažeidžiama ne daugiau kaip 1/3 nagų plokštelės.

Salicilo tepalas yra stipresnis vaistas ir jame gali būti iki 10% veikliosios medžiagos. Tai geba efektyviai kovoti net su visa grybeline nagų infekcija, apimančia visą nagų plokštelę ir dažnai lemiančia dalinį ar visišką nagų sunaikinimą.

Nagų paruošimas gydymui salicilo rūgštimi:

 • Norėdami sustiprinti vaistų įsiskverbimą į paveiktą nagą, prieš gydymą turite nusiprausti po dušu arba vonia ir kruopščiai nuplauti kojas muilu ir skalbimo šluoste;
 • Norint geriau sušvelninti nagų plokštelę, reikėtų paimti kojų vonelę, pridedant jūros druskos, kepimo sodos, acto rūgšties, žolelių nuovirų (ramunėlių, kalendros ar trauktinės), kalendros ir eukalipto alkoholio tinktūros;
 • Garuojančios kojos turėtų būti 15–20 minučių, kai vandens temperatūra yra 43–45. Kad vonia neatvėstų, į baseiną būtina nuolat pilti šviežio karšto vandens;
 • Atsargiai nuvalykite garintas kojas švariu rankšluosčiu, nepamiršdami tarpelių. Švelniai kirpkite nagus, kuriuos paveikė grybelinė infekcija, ir suvilgytas nagų plokšteles užklijuokite nagų dilde;
 • Dėl šios procedūros iš pažeisto nago turėtų būti pašalintas maksimalus paveikto sluoksnio kiekis ir turėtų likti tik sveikas rausvas audinys. Ji tikrai taip pat yra užkrėsta, tačiau iki minimumo, todėl gydymas užtruks mažiau laiko ir pastangų.

Gydymas salicilo alkoholiu

Naudoti alkoholio tirpalą yra lengviausias būdas gydyti grybelinę nagų infekciją salicilo rūgštimi. Norėdami tai padaryti, sudrėkinkite vatos tamponėlį arba medvilninį tamponą salicilo alkoholiu ir kruopščiai apdorokite paveikto nago paviršių.

Ši procedūra turėtų būti atliekama tris kartus per dieną – ryte po pietų ir vakare. Gydymo kurso trukmė yra 1 savaitė, po to reikia padaryti pertrauką 5-7 dienas ir pakartoti gydymą.

Vienu metu galite sunaudoti ne daugiau kaip 3 ml. vaistas, jei suaugęs žmogus serga, ir ne daugiau kaip 1 ml, jei vaikas serga. Taip pat prieš tepant salicilo alkoholiu, rekomenduojama odą aplink nagą nuvalyti vazelinu ar maitinamuoju kremu, kad apsaugotumėte jį nuo dirginančio vaisto poveikio.

Salicilo alkoholis gali būti naudojamas veiksmingoms pėdų vonioms gaminti. Norėdami tai padaryti, turite surinkti karšto vandens, kurio temperatūra yra apie 45, baseiną, nuleiskite kojas į jį, kad garuotumėte 5-8 minutes. Tada įpilkite 3 ml tirpalo į vandenį ir dar 15 minučių vonelėje palaikykite norimą temperatūrą.

Grybelinės infekcijos gydymas salicilo tepalu

Grybelinėms nagų ant rankų ir kojų infekcijų gydymui geriausia naudoti 5% arba 10% salicilo tepalą. Žinoma, 2% vaisto sugebės susidoroti su grybeline infekcija, tačiau salicilo tepalas, turintis didelę veikliosios medžiagos koncentraciją, leis greitai pasiekti norimą pasveikimą.

Pagal grybelinės nagų infekcijos naudojimo instrukcijas salicilo tepalas tepamas plonu sluoksniu ant pažeisto nago ar odos ir paliekamas visiškai susigerti. Ši procedūra turėtų būti kartojama du kartus per dieną – ryte ir vakare; gydomosios terapijos trukmė yra nuo 1 iki 3 savaičių.

Taip pat labai geri rezultatai kovojant su grybeline nagų infekcija padeda pasiekti salicilo tepalo kompresus. Norėdami tai padaryti, užtepkite nagą, užkrėstą grybeline infekcija, apie 2 gramus. tepalas, uždenkite lipnia plėvele, uždėkite sandarią kojinę ir palikite pusvalandį.

Per tą laiką nagas gerai suminkštėja, ir bus galima lengvai pašalinti viršutinį stratum corneum ir pašalinti labiausiai paveiktas nago plokštelės vietas. Tačiau šią procedūrą reikia atlikti atsargiai, kad nepažeistumėte sveikų nago audinių ir netyčia neliestumėte piršto.

Kai kuriems pacientams, sergantiems sunkia onichomikoze, infekcija gali pereiti nuo nagų prie pėdų odos. Tokiu atveju būtina tepalu gydyti ne tik nagų plokšteles, bet ir visas pažeistas pėdų vietas, ypač atkreipiant dėmesį į padą ir odą tarp pirštų.

Salicilo cinko pastos gydymas

Šio vaisto sudėtyje, be salicilo rūgšties, yra cinko, kuris turi džiovinimo savybę ir efektyviai gydo padidėjusį prakaitavimo pėdų kiekį. Šio vaisto gebėjimas susidoroti su hiperhidroze padeda pašalinti pagrindinę grybelinių nagų infekcijų vystymosi priežastį – didelę pėdų drėgmę.

Vaisto vadove rašoma, kad salicilo-cinko pastos turėtų būti tepamos ne tik ant sergančių nagų, bet ir ant pėdų odos, kad sumažėtų prakaito liaukų veikla.

Ši procedūra turėtų būti atliekama du kartus per dieną iki visiško pasveikimo.

Preparatai, kurių pagrindą sudaro salicilo rūgštis, yra vieni pigiausių vaistų. Taigi, atsižvelgiant į šalies regioną, salicilo alkoholis gali kainuoti nuo 6 iki 17 rublių už 40 ml buteliuko, o salicilo tepalas ir salicilo-cinko pasta – nuo 25 iki 30 rublių už 25 mg skardinę.

Dauguma mikologų sutinka, kad salicilo rūgštis veiksmingai gydo grybelinę nagų infekciją tik pradinėje ligos stadijoje. Esant sunkesnei ligos eigai, jie pataria savo pacientams pirmenybę teikti modernesniems priešgrybeliniams vaistams.

Tuo pačiu metu ekspertai vieningai patvirtina, kad vaistai, kurių pagrindą sudaro salicilo rūgštis, užkerta kelią tolesniam onichomikozės vystymuisi ir visiškai blokuoja infekcijos plitimą. Kartu su kitais terapiniais preparatais jie padeda pašalinti grybelinę nagų infekciją.

Tačiau dauguma onichomikoze sergančių pacientų, kurie terapinėje terapijoje vartoja salicilo rūgštį, teigia, kad ši priemonė yra daug efektyvesnė, nei sako gydytojai. Anot jų, vien salicilo tepalo vartojimo pakanka norint išgydyti net užleistą grybelinę nagų infekciją ir visam laikui pašalinti šią problemą iš galvos.

Salicilo tepalo privalumai grybelinei nagų infekcijai:

 1. Platus gydomųjų savybių sąrašas. Kaip minėta aukščiau, salicilo rūgštis veikia ligą keliomis kryptimis iš karto, būtent: ji naikina infekciją, šalina uždegimą, aktyvina audinių regeneraciją, gerina kraujotaką ir padeda pašalinti paveiktus nagų sluoksnius;
 2. Jokio šalutinio poveikio. Vienintelė salicilo rūgšties vartojimo pasekmė gali būti alerginė reakcija;
 3. Minimalus kontraindikacijų sąrašas. Šis vaistas draudžiamas tik mažiems vaikams, nėščioms moterims ir maitinančioms motinoms.

Norėdami padidinti terapinį salicilo rūgšties poveikį nuo grybelinės odos ir nagų infekcijos, gydytojai pataria pacientams laikytis specialios dietos, pašalindami iš dietų visus saldumynus, duonos gaminius ir makaronus bei alkoholinius gėrimus.

Boro rūgštis nuo grybelinės nagų nagų infekcijos

Boro rūgštis daugeliui yra žinoma kaip vaistas nuo pūlingų žaizdų, konjunktyvito ir akies obuolio uždegimo pašalinimo. Tačiau tai nėra visas sąrašas ligų, su kuriomis susiduria vaistas. Dėl ryškių antiseptinių savybių jis naudojamas dermatologijoje kovojant su grybeline nagų infekcija (onichomikoze).

Boro rūgštis naudojama tiek gryna forma, tiek kartu su kitais komponentais, kurie sustiprina jo savybes ir sudaro galimybes efektyviau gydyti ligas, kurias sukelia patogeninė mikroflora.

Išleidimo forma ir kontraindikacijos bei šalutinis poveikis

Boro rūgštis yra natrio tetraborato ir vandenilio chlorido junginys. Parduodama trimis farmakologinėmis formomis:

 • alkoholio ar vandens tirpalas.

Tepalas turi mažą veikliosios medžiagos koncentraciją ir yra retai naudojamas grybelinėms infekcijoms gydyti. Su jo pagalba jūs galite atsikratyti tik lengvos mikozės stadijos, o tada, jei jis atsitrenks į plokštelę ne daugiau kaip 1/3.

Milteliuose ir tirpale yra didelis kiekis veikliosios medžiagos. Todėl jie gali būti naudojami bet kuriame grybelinės infekcijos formavimosi etape. Tačiau žmonės, praktikuojantys netradicinį gydymą, vis tiek rekomenduoja juos maišyti su pagalbinėmis medžiagomis, tai kelis kartus padidins boro rūgšties efektyvumą.

Šalutinis poveikis

Nepaisant savo pavadinimo, natrio tetraborato ir vandenilio chlorido junginys nėra kaustinis. Tai nepažeidžia odos ir švelniai veikia mikozės vietą. Todėl jį galima tepti ne tik ant tvirtos nagų plokštelės, bet ir apdirbti audinius, kurie ją supa. Tai apsaugos sveiką epidermį nuo patogeninės mikrofloros plitimo ir sunaikins grybelines kolonijas, lokalizuotas aplink nagą.

Ilgai gydant onichomikozę boro rūgšties turinčiais produktais, žmogus gali patirti šį šalutinį poveikį:

 • sausa oda ant pirštų;
 • epidermio paraudimas;
 • lengvas alerginis išbėrimas;
 • apdoroto paviršiaus niežėjimas.

Šie nemalonūs reiškiniai nelaikomi pavojingais sveikatai. Jie išnyksta praėjus dviem dienoms po boro rūgšties vartojimo nutraukimo ir nereikalauja simptominio gydymo. Ypatingais atvejais, kai šalutinis poveikis yra sunkus, galite vartoti antihistamininių vaistų, tokių kaip diazolinas ar loratadinas.

Natrio tetraborato ir vandenilio chlorido negalima nuryti. Kai geriamas bet kokios koncentracijos skystis, žmogus turės:

 • inkstų funkcijos sutrikimas;
 • sumišimas ir sąmonės praradimas;
 • anafilaksinis šokas;
 • lėtinių ligų paūmėjimas;
 • bendras silpnumas;
 • stiprūs intoksikacijos požymiai.

Jei vaistas buvo atsitiktinai ar tyčia išgėręs, tada pacientas turėtų nedelsdamas kreiptis į medicinos įstaigą. Jis atliks kūno valymą ir medicinos priemonėmis atkurs vidaus organų darbą.

Kontraindikacijos

Boro rūgšties negali vartoti asmenys, kuriems yra sutrikusi inkstų ar kepenų veikla. Taip pat tirpalo, tepalo ar miltelių pagrindo produktų negalima tepti tose odos vietose, kur yra nežinomos kilmės žaizdos ar vėžiniai navikai.

Narkotikų draudžiama vartoti nėščioms moterims ir motinoms, maitinančioms krūtimi.

Boro rūgšties priešgrybelinių vaistų receptai

Boro rūgštis naudojama ruošiant:

Žemiau pateikiami geriausi tradicinės medicinos receptai, kurie padeda greitai atsikratyti grybelinės nagų infekcijos bet kuriame jos formavimo etape.

Kremas nagų plokštelei gydyti

Yra keletas būdų, kaip gaminti grietinėlę iš boro rūgšties. Pirmajame recepte yra šie ingredientai:

 • šaukštelis boro miltelių;
 • 5 lašai glicerino ir rožių eterinio aliejaus;
 • bet kokio kremo, tinkančio vaikams ar rankoms;
 • žiupsnelis miltų (sutirštėjimui).

Visi komponentai sumaišomi keramikiniame arba stikliniame inde su medine pagaliuku (negalima naudoti metalinių ar plastikinių daiktų). Gatavas produktas įvyniojamas į plastikinę plėvelę ir dedamas į šaldytuvą. Atvėsintas mišinys su degtuku (be sieros) arba danties krapštuko tepinėlis ant pažeistos nagų plokštelės 2 kartus per dieną – ryte ir prieš miegą. Glicerinas minkština apdorotą vietą, boro rūgštis naikina patogenus, o eterinis aliejus pagreitina keratino paviršiaus atsigavimą.

Antrasis kremo variantas paruoštas iš:

 • šaukštelis boro tirpalo ant alkoholio;
 • trys acto rūgšties lašai;
 • pusės šaukštelio svogūnų sulčių;
 • miltai (kompozicijos tankiui).

Taip pat, kaip ir pirmuoju atveju, visi tepalo komponentai sumaišomi ir dedami į šaldytuvą porai valandų. Sukietėjusi masė minkoma pirštais ir plonu sluoksniu uždedama ant grybelinės infekcijos pažeisto nago. Procedūra kartojama 2 kartus per dieną iki visiško pasveikimo.

Bendros rekomendacijos

Norėdami, kad boro kremo terapija būtų sėkminga, turite laikytis šių taisyklių:

 • Būtina griežtai laikytis vaisto dozės. Viršijus normą, gausu alerginių reakcijų;
 • Prieš apdorojant nagą, koja ar ranka garinama silpname sodos tirpale ir nuvaloma nagų dilde;
 • Kad kremas neplistų, patariama apvynioti pirštą apklijuota plėvele ir užsidėti kojinę ant kojos (pirštines ant rankų);
 • Gydant pagrindinį – sisteminį. Nepriimtina pažeisti grafiką ir praleisti nagų plokštelės apdorojimo procedūrą.

Priešgrybelinės vonios

Norėdami paruošti lėkštes grybelinėms nagų infekcijoms, turite naudoti tik boro rūgšties miltelius. 2–3 arbatinius šaukštelius sauso preparato užpilkite 3 litrais vandens ir kojos pakyla tirpale 15–20 minučių. Procedūra atliekama naktį 2-3 savaites.

Jei būtina išgydyti mikozę ant rankų, tada 1-1,5 šaukšto miltelių ištirpinama viename litre vandens. Terapijos trukmė yra tokia pati.

Norint pagerinti miltelių savybes, į vandenį reikia įpilti vieną iš šių komponentų:

 • 5-10 lašų arbatmedžio eterinio aliejaus;
 • du žiupsneliai cinamono;
 • šaukštas acto;
 • 50-60 gramų sodos.

Gydytojams leidžiama vartoti ne vieną, o keletą papildomų ingredientų, tačiau tokiu atveju jų dozė sumažinama perpus, pavyzdžiui, 30 gramų sodos ir pusės šaukšto acto.

Naudingi patarimai

Kad veikliosios medžiagos greičiau įsiskverbtų į nagų struktūrą, prieš kiekvieną vonią plokštelė apipjaustoma nagų dilde ir perpjaunama. Jei jis turi dekoratyvinę dangą, jis plaunamas acetonu. Tai taip pat taikoma vandeniui atspariems medicininiams lakams.

Maudytis daugiau nei kartą per dieną draudžiama. Priešingu atveju, ant kojų ar rankų esanti oda greitai nudžiūsta ir nulupa. Jei taip jau nutiko, tada procedūrą reikia kuriam laikui nutraukti, o epidermį gausiai patepti gliceroliu.

Po vonios nereikia nuvalyti odos. Leiskite išdžiūti savarankiškai.

Norint greitai atsikratyti grybelinės infekcijos, būtina derinti vandens valymo procedūras su vietinių priešgrybelinių vaistų naudojimu. Tai gali būti specialūs preparatai, boro kremas arba alkoholio rūgšties tirpalas.

Tiems, kurie nenori susipainioti su kremo paruošimu ar pamiršta išsimaudyti vonioje, teisingas sprendimas būtų kompresus tepti ant pažeisto nago. Jiems reikia imtis:

 • šaukštelis boro tirpalo arba 5 gramai miltelių;
 • 2–3 lašai gvazdikėlių, levandų ar raudonėlių (raudonėlių) eterinio aliejaus;
 • pora lašų acto.

Išvardyti komponentai sumaišomi ir juose sudrėkinamas nedidelis marlės gabalėlis. Kompresas uždedamas ant nagų plokštelės viršaus ir tvirtinamas tvarsčiu arba audinių klijais.

Pusvalandį būtina nešioti tvarsčiu. Padarykite kompresą 2-3 savaites (1 kartą per dieną).

Skystis vaistiniu losjonu paruošiamas tuo pačiu principu kaip ir kompresų pagrindas. Vienintelis skirtumas yra tas, kad jis promakivayut lokalizacijos mikozė vietą. Vietoj eterinio aliejaus galite pridėti stiprų žolelių nuovirą. Tam tinka:

Tada tirpale sudrėkintas vatos tamponas ir nago plokštelė trinama su juo 2-3 kartus per dieną. Šis kovos su grybeline infekcija metodas yra aktualus pradinėje ir vidurinėje infekcijos stadijose.

Taip pat losjoną galima naudoti kartu su padėklais ar vietinio poveikio preparatais. Tačiau reikia atsiminti, kad šiuo atveju negalima piktnaudžiauti boro rūgštimi, nes gali atsirasti alergijos simptomų.

Grybelinių nagų infekcijų gydymo boro rūgštimi apžvalgos

Veronika, 24 metai.

Dermatologas man paskyrė boro miltelius kojų nagų grybelinei infekcijai kaip papildomą gydymo metodą. Jis perspėjo, kad vien rūgštis neišsprendė problemos. Kartu su ja jis parašė man priešgrybelines tabletes ir tepalą „Fungonis Gel“. Kova su infekcija truko beveik 4 mėnesius, tačiau galų gale vis tiek sugebėjau atsikratyti grybelinės infekcijos. Pusė metų praėjo, kol skaudulys grįžo.

Milanas, 38 metai.

Aš naudojau boro rūgšties tirpalą nuo grybelinės pėdos infekcijos. Praskiedė ją vandenyje ir pakėlė kojas. Vonios man patarė pažinti iš darbo. Ji taip elgėsi su sūnumi. Deja, 2 gydymo savaitės nedavė jokio rezultato. Negalėjau jos pakęsti ir nuėjau pas gydytoją. Jis paskyrė man visą vaistų sąrašą ir pasakė, kad reikia ateiti anksčiau, o ne savarankiškai gydytis.

Olegas, 33 metai.

Prieš keletą mėnesių pastebėjau, kad nykščiu pradėjo geltonuoti nagai. Lygiagrečiai su juo ant kūno atsirado mažos kerpių apnašos. Iškart supratau, kad tai grybelinė infekcija. Internete radau kelis receptus, kuriuose buvo naudojama boro rūgštis. Tai buvo svogūnų-miltų tepalas ir kompresai su actu. Jie gydėsi tris savaites, o grybelinė infekcija nebeišliko. Vienintelis dalykas, kuris mane nuliūdino, buvo tas, kad nagas įtrūkęs ir išblukęs, o vietoje jo oda buvo pilka ir sausa. Bet jis praėjo praėjus mėnesiui po terapijos pabaigos.

Grybelinių nagų infekcijų gydymas boro rūgštimi

Grybelinės odos ligos yra daug, tačiau labiausiai paplitusi šiandien yra grybelinė pėdų ir nagų infekcija. Užsikrėsti grybeline infekcija lengva, ji lengvai perduodama iš vieno žmogaus į kitą (mažos svarstyklės, kuriose iš paveiktos odos nuolat purškiasi daugybė grybelinės infekcijos sukėlėjų). Ši liga sukelia šiuos veiksnius: susilpnėjusį imunitetą, blogą kraujotaką, įvairius galūnių sužalojimus, diabetą ir nekokybiškus batus.

Liaudies medicinoje boro rūgštis nuo grybelinės pėdų infekcijos yra plačiai naudojama, ji ne tik naudojama dezinfekuoti odą, bet ir turi antiseptinę savybę.

Gyvybei pavojinga grybelinė infekcija nėra, bet vis tiek sukuria daugybę problemų žmonėms. Atkuriant grybelinę infekciją, paciento kūne gali kauptis pavojingos medžiagos, netgi nuodingos medžiagos, kurios gali smarkiai pakenkti paciento sveikatai.

Boro rūgštis nuo grybelinės pėdų infekcijos

Boro rūgštis, nors ir neturi priešgrybelinių savybių, tačiau puikiai naikina nagų grybelinę infekciją-parazitą. Boro rūgštis yra tepalo, alkoholio tirpalo ar miltelių pavidalo, tarp jų nėra skirtumo, todėl galite naudoti boro rūgštį patogia forma. Boro rūgšties tepalą ar alkoholio tirpalą reikia tepti ant švaraus ir garinto pėdos ar nagų paviršiaus du kartus per dieną, palaukite, kol boro rūgštis visiškai pasisavins, ir tik tada dėvėkite švarias kojines ir batus.

Boro milteliai dažniausiai naudojami kompresams ir vonioms (kelis šaukštus boro miltelių užpilkite šiltu vandeniu ir atsargiai įpilkite, kol visiškai ištirps), ši procedūra turėtų būti atliekama kartą per tris dienas, vandens procedūrų skaičius priklauso nuo ligos laipsnio ir stadijos. Boro miltelius ir rūgštį be problemų galima įsigyti vaistinių kioskuose. Nėra recepto vaistui.

Paprasčiausias ir efektyviausias vaistas nuo grybelinės pėdų ir nagų infekcijos yra borinis kompresas. Norėdami jį pagaminti, nereikia jokių pastangų, jums reikia tik kruopščiai išmirkyti kojas, kruopščiai nušluostyti jas rankšluosčiu, tada įpilkite šiek tiek boro rūgšties ant kojų ir nagų ir užklijuokite jas bet kokiu tinku (norint geriau pritvirtinti, geriau dėvėti vilnos kojines). Kompresus ir vonias su boro rūgštimi geriau daryti naktį. Vienos procedūros trukmė turėtų būti bent 15 minučių.

Boro rūgštis yra smulkūs kristaliniai milteliai, bekvapiai. Boro rūgštis iškasama paveikiant borakso tirpalą su sieros rūgštimi.

Nepaisant nekenksmingumo, boro rūgštis nuo grybelinės pėdų infekcijos yra draudžiama:

 • žindančios motinos;
 • alergiški žmonės (turintys individualų netoleravimą vaistui);
 • sergantys inkstų ligomis;
 • draudžiama didžiulį kūno paviršių apdoroti rūgštimi;
 • Vaikus draudžiama gydyti šia priemone.

Nesvarbu, kokią veiksmingą priemonę nuo grybelinės infekcijos nagų ant kojų ir rankų naudojate (net boro rūgštimi), ji bus nenaudinga, jei nesilaikysite asmeninės higienos ir dezinfekuosite batus.

Simptominis grybelinės nagų infekcijos vaizdas

 1. nago formos deformacija, nago plokštelės sluoksniavimas;
 2. neįprastų dėmių atsiradimas ant nagų, juostelės, patamsėjimas;
 3. visiškas nago plokštelės spalvos pasikeitimas;
 4. daugybė burbuliukų ir erozija (pažengusiais etapais).

Patarimai, kaip namuose išgydyti grybelinę kojų nagų infekciją

Jūs nustatėte kojos grybelinę infekciją, ko jūs nežinote, ir ką gydyti grybelinę infekciją ant kojų pirštų liaudies gynimo priemonėmis? Naudokitės šiais patarimais. Svogūnai yra kiekvienuose namuose, jie ne tik aktyviai naudojami maisto gaminimui, bet ir puikiai kovoja su grybelinėmis ligomis, taip pat galite naudoti įvairias žoleles nuo grybelinės infekcijos ant kojų. Mums reikia ¼ svogūnų ir tokio paties kiekio vazelino, gerai išmaišome ingredientus ir naktį darome kompresus, kartojame procedūrą kiekvieną dieną dvi savaites. Jei grybelinė infekcija nėra daug korozijos sukelianti oda, tuomet veiksmingesnė priemonė nuo grybelinės nagų infekcijos yra į plastikinį maišelį sudėti apie 200 g svogūnų košės, uždėti ant pažeistų vietų, kad sveika oda neliestų svogūno, sandariai surišti polietileną ir palaikyti 10 minučių (daugiau 5 kartus ši procedūra nerekomenduojama).

Tradicinė medicina siūlo grybelinę nagų infekciją skirtingais būdais, naudojant įvairias žoleles ir močiutės tinktūras, kurias galima savarankiškai paruošti namuose.

Priešgrybeliniam tepalui paruošti mums reikia vieno šaukšto augalinio aliejaus ir acto, vieno kiaušinio ir 5 gramų. demetilftalatą, sumaišykite visus komponentus, užtepkite ant pažeistų vietų, susukite su pakuote, užmaukite kojines ir dvi dienas nelieskite kompreso.

Verta paminėti gerą receptą – užpilas ant kalendros žiedynų. Vienas puodelis žiedyno užpilamas verdančiu vandeniu (200 ml.). Primygtinai reikalaukite mažiausiai valandą ir naktį sutepkite pažeistus nagus. Efektyviai kovoja su liga ir celandine. Iš jo galima pasigaminti ne tik sultinių, bet ir aliejų. Sandalmedžio aliejus taip pat kovoja su grybeline flora.

Daugumai žmonių gėda eiti į ligoninę grybelinėms ligoms gydyti ir internete jie ieško įvairių receptų, kaip gydyti grybelinę infekciją ant nagų liaudies gynimo priemonėmis. grybelinė infekcija geriausiai gydoma boro, citrinos rūgšties ar alkoholio tinktūra. Tinktūros paruošimas: pusė litro degtinės, 0,5 puodelio beržo pumpurų primygtinai reikalaujama dvi savaites ir kelis kartus per dieną nuvalykite nagus, kad nagas suminkštėtų ir galėtume lengvai jį nupjauti. Nagų grybelinė infekcija ant liaudies vaistų pirštų yra nebrangi ir lengvai gydoma, nes grybelinė infekcija bijo rūgšties, kiekvieną rytą ir vakarą galite nušluostyti kojas citrina.

Patarimai, kaip namuose išgydyti grybelinę infekciją ant rankų

Jei turite nagų grybelinę infekciją ant rankų, gydymas liaudies gynimo priemonėmis yra greičiausias, efektyvus, nebrangus ir nekenksmingas gydymo metodas, ir jums visai nereikia pleiskanoti gydytojo kabinete, nes tradicinės medicinos dėka galite lengvai atsikratyti šio negalavimo. Nagų grybelio infekcija ant rankų reikalauja rimto ir greito atsako.Gydymas neturėtų būti derinamas, nes kuo greičiau pradėsite kovoti su liga, tuo lengviau ją nugalėti. Veiksminga priemonė nuo grybelinės nagų infekcijos greitai išnyks, jei kiekvieną rytą išgersite stiprios kavos ir į ją įsidėsite rankas, keletą minučių palaikykite rankose kavoje, ištraukite ir nuplaukite šiltame vandenyje su kalio permanganatu.

Norint kovoti su grybeline infekcija, būtina sukurti rūgščią aplinką aplink paveiktą vietą, o tam boro rūgštis yra tinkama, beje, imti boro miltelius ir atsargiai trinti vietose, kur susidarė dėmės.

Jei liga pasireiškia sunkia forma, geriau tamponą sudrėkinti boro rūgštimi ir patepti losjonu keletą 10-15 minučių.

Alternatyviojoje medicinoje plačiai naudojama ne tik boro rūgštis, bet ir eteriniai aliejai nuo nagų grybelinės infekcijos, nes jie turi priešgrybelinių savybių ir slopina ligos vystymąsi. Dažniausiai arbatmedžio ir citrinų eteriniai aliejai kovoja su grybeline infekcija, aliejų reikia įtrinti į paveiktą odos ar nagų plokšteles.

Taip pat galite paruošti vonią iš arbatmedžio aliejaus. Norėdami tai padaryti, 20–25 lašai aliejaus ir šaukštelis skysto muilo praskiedžiami litru karšto vandens, rankos mirkomos šiame vandenyje 30 minučių, ši aromaterapija kasdien vykdoma vieną savaitę. Prieš darydami vonias būtinai nusiplaukite rankas skalbinių muilu, o eterinį aliejų nusipirkite tik vaistinėje, nes kitoje vietoje galite paslysti padirbtą. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu geriau atsisakyti visų populiarių metodų, o dar labiau – gydyti boro rūgštimi, nes tai gali pakenkti kūdikiui.

Unikalūs grybelinės infekcijos gydymo boro rūgštimi metodai

Tradicinė medicina turi daug privalumų, gydymas nėra brangus ir visiškai saugus. grybelinė infekcija dažniausiai gydoma boro rūgštimi, tačiau namuose galite pasiimti ir bet kurios kitos rūgšties. Jei neturite laiko ir noro daryti įvairius borinius kompresus ir losjonus, tuomet kiekvieną rytą galite tiesiog nuvalyti užkrėstas kūno vietas boro rūgštimi. Prieš tepdami boro rūgštį ant rankų, jos turi būti gerai išmirkytos soda vandenyje, o po to sausai nušluostomos. Grybelinės infekcijos gydymas boro rūgštimi turėtų būti atliekamas iki visiško pasveikimo, kol užauga sveikas nagas.

Boro rūgšties privalumai:

 1. boro rūgštis veiksmingai naikina infekcijos sporas;
 2. boro rūgštis sustabdo grybelinių infekcijų dauginimąsi;
 3. boro rūgštis puikiai valo odą ir nagus nuo negyvų ir sergančių ląstelių sluoksnių;
 4. boro rūgšties kaina yra maža, o efektyvumas – aukštyje.

Grybelinės infekcijos gydymas narkotikais

Jei močiutės metodai, liaudies gynimo priemonės ir boro rūgštis buvo neveiksmingi, ir jūs nežinote, kaip savarankiškai pašalinti grybelinę kojų infekciją, tada laikas prisiminti apie šiuolaikinę mediciną. Gydyti nagų grybelinę infekciją yra gana sunku, nes jis visiškai implantuojamas į nagą, jo negalima išgydyti vien boro rūgštimi, todėl gydymas turi būti sistemingas ir derinamas. Dažniausiai skiriami antibiotikai ir specialūs kremai, taip pat skiriamas antimikotikų kursas (jei tuo pačiu metu vartojate kokius nors vaistus, geriausia pasakyti gydytojui, nes dauguma vaistų yra nesuderinami).

Grybelinės infekcijos prevencija

 • dėvėkite batus tik iš natūralių medžiagų;
 • dezinfekuokite batus kiekvieną vakarą;
 • Nedėkite batų ant kažkieno batų;
 • jei lankėtės viešoje vonioje ar saunoje, nuvalykite kojas citrina;
 • dėvėkite kojines bandant ant batų;
 • valgykite gerai, kad padidintumėte imunitetą.

Anatolijus, 37 metai, Krivoy Rog

Aš, kaip mėgėjas ir pirčių žinovas, vis dėlto atsirinkau ant kojų grybelinę infekciją. Iš pradžių bandžiau jo atsikratyti vaistais, tačiau dėl sveikatos problemų ne visi vaistai man tinka. Taigi aš skaičiau internete liaudies gynimo būdus. Rezultatas buvo juntamas tik panaudojus boro rūgštį, o ne iškart, bet per pusantros savaitės.

Irina, 26 metai, Ufa

Aš esu aršus ekstravagantiškų batų mėgėjas. Jei man kažkas patiko, net negalvojau, ar man patogu tokiais batais, ar ne. Man svarbiausia buvo nustebinti kitus savo individualumu. Siaura kojinė, įvairūs natūralių medžiagų pakaitalai lėmė tai, kad man ant kojų buvo grybelinė infekcija. Ilgą laiką ji bandė jo atsikratyti tiek namuose, tiek vartodama vaistus. Ir nors mano močiutė man patarė nebandyti boro rūgšties ir boro miltelių, rezultatų nebuvo. Dabar visiems patariu naudoti boro rūgštį kaip gydymo metodą.

Išleidimo formos ir jų taikymo ypatybės

Boro rūgštis yra šių pagrindinių formų:

Visos formos yra vienodos sudėties ir veikimo mechanizmo. Kiekvienas, atsižvelgdamas į grybelinės infekcijos mastą, pasirenka savo gydymo metodą vaistais.

Boro rūgšties milteliai gali būti naudojami trimis pagrindiniais būdais:

 • vaistai tarp pirštų: dėl ten kaupiamos drėgmės, šios vietos yra labiausiai jautrios aktyviajai grybelinių bakterijų dauginimuisi;
 • Užtepkite pažeistus nagus ir odą. Jo paruošimui būtina paruošti šlakelį boro rūgšties miltelių ir vandens, užtepti ant pažeistų vietų ir apvynioti marle;
 • milteliai yra apdorojami sergančių ir sveikų šeimos narių batais. Granulės vaistai sunaikina grybelinių infekcijų sporas ir užkerta kelią bakterijų dauginimuisi.

Tai svarbu! Norėdami sustiprinti kompresų poveikį, kojos turi būti iš anksto garintos, sandariai apvyniotos apdorotos vietos tvarsčiais ar marle ir paliktos per naktį.

Vietiniam gydymui naudojamas boro rūgšties tepalas. Jis tepamas plonu sluoksniu ant paveiktų vietų, kurios iš anksto išvalomos.

Vaisto alkoholio tirpalas naudojamas dviem pagrindiniais būdais:

 • padėklams gaminti 2 šaukštai. l tirpalas praskiedžiamas 500 ml vandens. Norėdami sutvirtinti, galite pridėti citrinos sulčių. Vonią vartoti 2 kartus per dieną 30 minučių;
 • vietiniam perdirbimui naudokite medvilninį tamponą arba tamponą. Anksčiau pėdų oda valoma, nagai užsegami, o negyvos ląstelės pašalinamos nagų dildės pagalba. Pažeistos vietos apdorojamos tirpalu kelis kartus per dieną.

Tai svarbu! Naudodami boro rūgštį, galite sukurti rūgščią aplinką aplink paveiktas vietas. Jie taip pat turėtų būti tvarkomi. Tai sustabdo infekcijos plitimą.

Grybelinės infekcijos gydymas: 5 veiksmingi metodai

Nagų grybelinė infekcija daugeliu būdų gydoma boro rūgštimi. Veiksmingiausi iš jų yra vonios ir kompresai. Norint sustiprinti terapinį terapinį poveikį, kartu su rūgštimi naudojami papildomi vaistai. Geriausi nagų grybelinės rūgšties infekcijų gydymo metodai yra šie.

Naktiniai kompresai

Jiems galite naudoti ir tepalus, ir minkštimą, pagamintą iš vandens ir miltelių. Kompresų poveikis sustiprina eterinių aliejų naudojimą: į pagrindinį vaistą galima įlašinti porą lašų eukalipto ar varnalėšų aliejaus. Gautas mišinys yra apdorojamas rankų ar kojų nagais, paveikta oda. Jei kompresas atliekamas kojoms, papildomai dėvėkite šiltą kojinę ant viršaus ir palikite 8-10 valandų.

Tai svarbu! Priemonė naudojama dezinfekuoti grybeline infekcija sergančio paciento batus ir kojines. Pakanka apdoroti batus iš vidaus alkoholio tirpalu. Kojines galima virti vandenyje, prieš tai ištirpinus miltelių pakuotę.

Boro rūgšties „milteliai“ padeda išgydyti grybelinę infekciją ankstyvosiose stadijose. Pažeistos vietos apibarstomos milteliais. Gipso galite pritvirtinti taip, kad jis nesukristų. Dėvėkite švarias medvilnines kojines. Procedūra atliekama kelis kartus per dieną, nuvalius ir nuvalius pažeistą odą.

Boro vonios yra veiksmingos net esant vidutinio sunkumo grybelinėms infekcijoms. 2 šaukštus supilkite į šilto vandens baseiną. l milteliai ir maišoma, kol ištirps. Kojos turi būti garinamos 30 minučių. Po to juos nušluostykite ir gydykite boro tepalu.

Losjonai padeda išgydyti nedidelę grybelinės infekcijos žalą. Medvilnės gabalėlį reikia mirkyti alkoholio tirpale ir uždėti ant skaudamos vietos 15-20 minučių. Per dieną galite padaryti 5-6 losjonus.

Vietinis gydymas salicilo ir boro rūgšties mišiniu padeda atsikratyti sunkių grybelinių nagų infekcijų formų. Įrankis turi dezinfekavimo ir džiovinimo poveikį. Kartais naudokite pakaitinį gydymą abiem priemonėmis. Šiuo metodu neturėtų būti piktnaudžiaujama, nes didelis alkoholio kiekis gali sausinti ir sudirginti odą. Galite jį derinti su kitais gydymo metodais.

Tai svarbu! Jei grybelinė infekcija paveikė daugiau kaip 75% nagų plokštelės, gydymas boro rūgštimi gali būti neveiksmingas! Jei norite pasirinkti farmakologinį vaistą, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju.

Kontraindikacijos gydymui boro rūgštimi

Prieš naudodamiesi įrankiu, turite susipažinti su kontraindikacijomis, įskaitant ir

 • nėštumas;
 • inkstų nepakankamumas;
 • individuali netolerancija.

Vaistas nerekomenduojamas vaikams iki 12 metų, taip pat dideliems odos plotams gydyti.

Šalutinis poveikis

Dideliais kiekiais boro rūgštis prasiskverbia pro odos paviršių į vidinius kūno audinius. Gausus vaisto vartojimas gali sukelti apsinuodijimą.

Retais atvejais vaistų vartojimas sukelia galvos skausmą, pykinimą ir vėmimą.

Sunaikinus grybelinę infekciją, būtina kurį laiką tęsti batų ir kojinių apdorojimą, jei grybelinės infekcijos bakterijos kažkur išsaugojo gyvybingumą. Po 2–3 savaičių dezinfekavimą galima nutraukti.

Jei gydymas boro rūgštimi nepadeda, turite pasitarti su gydytoju. Tai gali reikšti sunkią ligos eigą ir poreikį pasirinkti individualų vaistų tipą.

Medicininė boro rūgštis

Boro rūgštis yra vaistas, parduodamas vaistinėse be gydytojo recepto. Jis gaunamas cheminiu būdu reaguojant boraksui ir sieros rūgščiai. Dėl šių dviejų ingredientų susidaro bekvapiai balti milteliai. Šių miltelių pagrindu gaminami tepalai, geliai ir kitos priemonės vietiniam naudojimui, nes patys milteliai yra galingas antiseptikas. Parafinas gali veikti kaip miltelių papildas; jis pagreitina veikliosios medžiagos prasiskverbimą į giluminius odos rutulius. Vaistinėse boro rūgšties galite rasti aliuminio tūbelėse po 25 g arba alkoholio tirpalo pavidalu stikliniuose indeliuose.

Veiksmo principas ir kontraindikacijos

Gydymas boro rūgštimi yra pateisinamas, nes jis paveikia grybelio ląsteles ir sunaikina, taip sakant, iš vidaus. grybelinė infekcija praranda gebėjimą daugintis ir palaipsniui miršta. Reguliarus tepalo uždėjimas nuo grybelinės nagų infekcijos leidžia greitai pašalinti infekcijos simptomus, tokius kaip niežėjimas, deginimas, nemalonus nagų kvapas ir dilgčiojimas. Jei laiku pradėsite gydymą boro rūgštimi, galite išsaugoti nagą.

Yra nemažai atvejų, kai boro rūgštis, atsiradusi dėl grybelinės nagų infekcijos, gali nepadėti ir apsunkinti ligos eigą. Tai susiję su pacientų, kuriems yra kontraindikacijų, gydymu. Nenaudokite boro rūgšties žmonėms, turintiems grybelinę kojų nagų infekciją:

 • inkstų liga;
 • su sutrikusia kepenų veikla;
 • sergant kraujo formavimo ligomis;
 • žindymo ir nėštumo metu;
 • su dideliais odos pažeidimais grybelinė infekcija.

Kontraindikuotinas gydant boro rūgšties infekciją, yra 15 metų, taip pat organizmo padidėjęs jautrumas. Kai kurie žmonės gali patirti netoleranciją vaistų komponentams.

Norėdami nustatyti alergiją, iš pradžių nedidelis tepalo kiekis tepamas ant riešo. Jei tepamoji oda per 20 minučių netampa raudona ir bėrimas neatsiranda, tuomet šį vaistą galite naudoti grybelinei pėdų ir kitų kojų sričių infekcijai gydyti.

Grybelinės infekcijos gydymas

Boro rūgštis nuo grybelinės infekcijos atsiras tik tinkamai ją naudojant. Priešgrybeliniai vaistai, jums reikia naudoti tik atidžiai perskaičius instrukcijas ir neįtraukiant kontraindikacijų. Prieš tepant, grybelio srityje esančią odą reikia kruopščiai nuplauti ir nušluostyti rankšluosčiu. Taikykite vaistą mažiausiai 2 kartus per dieną dvi savaites.

Labai svarbu baigti kursą, jei nustojote vartoti vaistą po pirmųjų simptomų išnykimo, tikėtina, kad bus recidyvas, ir turėsite pradėti gydymą iš naujo.

Nagams jie dažnai naudoja tepalus, nes jie geriau įsiskverbia, o jų naudojimo principas nesukelia jokių ypatingų sunkumų. Tepkite produktą masažuojamaisiais judesiais, svarbu gydyti ir šalia esančią odą. Jei po nagais yra pūlingo turinio, pasidarykite kompresą nakčiai. Norėdami, kad produktas išliktų geriau, galite apvynioti koją lipnia plėvele arba naudoti tvarsliavą. Ryte tepimo vieta kruopščiai nuplaunama ir pūlių likučiai pašalinami iš po nagų mechaninėmis priemonėmis – paspaudžiant ant plokštelės. Taip pat galite mirkyti nagą, todėl eksudatas greitai atsiskiria.

Gydymo tepalu laikotarpiu turite stebėti nešiojamų kojinių ir batų švarumą, nes ne vienas tepalas ir ne vienas vaistas padės jums, jei po antiseptinio gydymo vėl susidursite su patogeninėmis, nešvariomis kojinėmis. Tas pats poveikis bus, jei dėvėsite griežtus batus, kuriuose pėda prakaituota ir nusidėvėjusi.

Miltelių mišinio ir alkoholio tirpalo naudojimas

Milteliai nuo grybelinės infekcijos ant kojų daugeliu atvejų naudojami specialioms gydomosioms vonioms paruošti. Į karšto vandens dubenį supilkite 40g miltelių ir gerai išmaišykite. Įmeskite į vandens kojų dubenį 25 minutes. Atsitiktinai šį laiką jie taip pat bando pašalinti pūlį spausdami ir nušluostė kojas. Jei yra ribotas kojos grybelinės infekcijos pažeidimas, ją taip pat galima gydyti miltelių mišiniu. Jis pilamas tiesiai ant uždegimo ar pūlinio paviršiaus ir klijuojamas ant pleistro viršaus. Padarykite tokį kompresą naktį. Remiantis apžvalgomis, nago ir aplink jį esančios odos, kuri neseniai buvo paraudusi, būklė gerėja jau vienoje paraiškoje.

Alkoholio tinktūra gali nuvalyti užkrėstą odą tik tada, kai ji kruopščiai išvaloma ir išgarinama. Taigi galite pasiekti maksimalų efektą. Pritaikius tirpalą ant grybelinio židinio, viršuje nešiojamos vilnonės kojinės. Gydymo trukmę pacientas gali koreguoti savo nuožiūra, tačiau tai turėtų trukti mažiausiai 2 savaites.

Šalutinis poveikis

Jei nebuvo atsižvelgiama į kontraindikacijas arba neteisingai tepote vaistą ant odos, gali atsirasti šalutinis poveikis. Neigiamas boro rūgšties poveikis yra retas, tačiau vis tiek pasireiškia ir pasireiškia šiais simptomais:

 • pilvo skausmas;
 • kėdės pažeidimas;
 • pykinimas;
 • vėmimas;
 • traukuliai;
 • širdies plakimas;
 • galvos skausmas;
 • slėgio sumažinimas;
 • kasdienio šlapimo išsiskyrimo sumažėjimas.

Šalutinis poveikis gali atsirasti tepalo ir miltelių tepimo vietose. Paprastai atsiranda dilgėlinė, oda išsipučia ir pleiskanoja. Anafilaksinis šokas ir daugelio organų nepakankamumas vystosi ypač retai.

Jei pastebėjote bent vieną iš aukščiau išvardytų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kuo anksčiau kreipkitės, tuo greičiau jis pašalins iš organizmo aktyvius vaisto komponentus ir normalizuos jūsų būklę.. Nepaisant to, kad vaistai išrašomi vaistinėse be recepto, nepiktnaudžiaukite juo, nes savarankiškas gydymas nieko gero neduoda.

Išleidimo forma

Boro rūgštis yra daugelio vaistų dalis, nes ji yra galingas antiseptikas. Jis turi fungicidinį, sutraukiantįjį, priešuždegiminį ir antimikrobinį poveikį.

Vaistą vaistinėje galima įsigyti keliomis formomis. Apsvarstykite juos mažoje lentelėje.

Leave a Reply